+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Araç kaskosunda nelere dikkat etmeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Araç kaskosunda nelere dikkat etmeli
  Araç kaskosunda nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi


  Araç kaskosu nasıl yaptırılır  Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.jpg  Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1.Araştırın.
  Kasko sigortası yaptırmak için değişik firmalardan fiyat alın fakat en ucuzunu tercih etmek her zaman için bu işin size en ucuza malolacağı anlamına gelmez. Poliçenizin kapsamına mutlaka dikkat edin.

  2.Teminat ve araç bilgilerinizi kontrol edin.
  Kasko poliçenizde yeralan teminatlarınızı ve araç bilgilerinizi kontrol edin. Aracınıza sonradan monte edilen orijinal parçalar dışındaki parçaların poliçe kapsamına dahil edilip edilmediğine de bakın. Aracınızın hasar alması durumunda, hasarınız teminatlarınızın kapsamına www.alasayvan.net göre ödenecektir.

  3.Hasarsızlık indirimine dikkat edin.
  Poliçe süresi içinde hasarsızlık indirimine hak kazanmış iseniz, bu indirimin poliçenize yansıtılıp yansıtılmadığını kontrol edin.

  4.Prim borçlarınızı zamanında ödeyin.
  Primlerinizi poliçede yazılı tarih ve koşullarda sigorta şirketine zamanında ödemez iseniz, hasar durumunda sigorta şirketiniz hasar tazminatını ödemeyebilir ve zor durumda kalabilirsiniz.

  5.Enflasyondan korunma teminatı poliçenizde var mı?
  Başlangıçta tespit edilmiş olan sigorta bedelinin enflasyon nedeniyle yıl içinde piyasa değerinin altına düşmesi sözkonusu olduğu için, poliçenizde enflasyondan korunma teminatına yer vererek aracınızın değerini koruyabilirsiniz.

  6.İhtiyari mali mesuliyet limitlerinize dikkat edin.
  Bir kaza anında karşı tarafa vereceğiniz hasarların karşılanabilmesi www.alasayvan.net için ihtiyari mali mesuliyet limitleriniz yeterli olmalıdır.

  7.Anahtar kaybı teminatınızın olup olmadığını kontrol edin.
  Araç anahtarınızın kaybolması ya da çalınması nedeniyle uğrayacağınız zararlar, eğer poliçenizde anahtar kaybı teminatı varsa sigorta tarafından karşılanır.
 2. Acil

  Araç kaskosunda nelere dikkat etmeli isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder