+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Ağız Kokusunu önlemek Için Nasıl Bir Diş Bakımı Yapılmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ağız Kokusunu önlemek Için Nasıl Bir Diş Bakımı Yapılmalı
  Ağız kokusunu önlemek için nasıl bir diş bakımı yapılmalı kısaca

  Arkadaşlar ağız kokusunu önlemek için nasıl bir diş bakımı yapılmalı lütfen açıklar mısınız?
 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Ağız Kokusunu önlemek Için Nasıl Bir Diş Bakımı Yapılmalıdır

  Ağız kokusu dişlerin arasında ve üzerlerinde kalan gıda artıklarından, bu gıda artıklarının üzerlerindeki bakterilerden dolayı oluşur. Bu yüzden dişlerimizi çok iyi fırçalamalı ve gargara yapmalıyız. Sadece dişleri fırçalamak yeterli değildir. Mutlaka diş etlerimizi ve dilimizi de fırçalamalıyız. Dilimizin üzerinde de bir çok pütür vardır. Bu pütürlerin arasına da gıda atıkları birikir. Bu sebeple diş ile birlikte diş eti ve dil yüzeyini de temizlemek önemlidir.
  Ağız kokusunu önlemek için diş fırçası ve macunun ötesinde gargara kullanılması hoş bir koku yaratacağı için faydalı olabilir. Ama bu ağız kokusunu bir süre için ortadan kaldırır. Eğer ağızda bir koku varsa mutlaka diş hekimine gidilmesi gerekmektedir. Bu ağızda var olan bakterilerin varlığının bir alarmıdır. Bakteriler en çok ağızdaki gıda artıklarının içerisinde ve oluşmuş diş taşları yani tartarların içerisinde birikirler. Dişlerinizde tartarlar varsa bunların mutlaka profesyonel olarak bir diş hekiminde temizlenmesi gerekir.

+ Yorum Gönder